20. 3. 2019

Začátek zápasu: 17:00:00

Výsledné skóre: 56:75
Dílčí skóre: 16:13, 26:38, 45:56

Další zápas mimo pravidelný termín. Tentokrát na hřišti běhavého a výškově menšího soupeře. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, což se potvrdilo již v prvním dějství, které jsme zvládli prohrát 16:13. Korekcemi v obranné činnosti a změnou postupného útoku se nám dařilo soupeři vnutit naší hru. Jsou to leckdy drobnosti, ale na těch se staví vítězství. Díky nim druhá čtvrtka vyzněla pro nás 10:25.
Po poločase domácí vstoupili do hry s odhodláním vzít si vedení zpět na svou stranu. Bojovali jako statečně, jako lvi a Thermii stalo mnoho sil udržet si získané poločasové vedení. Prohra v tomto dějství 19:18 byla vykřičníkem před poslední desetiminutovkou. Naštěstí se tento tým mohl opřít o výborný doskok a body Fandy Koláře. Také o skvělou poziční hru na obou polovinách Jirky Vláška. Zejména druhý jmenovaný svým klidem a přehledem dovedl tým k vítězství.
Pozitiva: vítězství rodící se po celodenním školním turnaji, snaha celého týmu tlačit se do zakončení
Negativa: velké množství neproměněných jednoduchých zakončení a špatná spolupráce v obraně!
Hráčem zápasu volím Jirku Vláška. Za posledních šest dní 5 soutěžních utkání a k tomu ten školní turnaj. Lehké zranění kolene, přesto velké sportovní srdce.
Body: Kolář 32, Vlášek 17 -1x3, Beneš 14, Rudenchuk 4, Hrnko 3, Vien a Bican 2